O SPOLEČNOSTI

Společnost SUNPOWER Maxeon byla založena v roce 1985 ve Spojených státech amerických. V roce 2020 se oddělila společnost Maxeon Solar Technologies sídlící v Singapuru, která navázala na 35letý vývoj průkopnických solárních inovací a dále navrhuje a vyrábí panely pod značkou SUNPOWER i Maxeon. 

Od roku 2018 je společnost SOLSOL s.r.o. výhradním distributorem značky SUNPOWER v České republice.

VÝZKUM, VÝVOJ A TECHNOLOGIE  

Přelomová technologie IBC (integrované zadní sběrnice) odlišuje společnost SUNPOWER Maxeon od veškeré konkurence. Měděná sběrnice umístěná na spodní straně namísto klasického busbaru umožňuje vyšší efektivitu panelů. Kovový základ každého článku pak zaručuje výjimečnou odolnost a sílu. Nadstandardní účinnost a výkon za každého počasí je dosažen užitím velmi čistého křemíku. Panely SUNPOWER Maxeon se i proto pyšní nejvyšší dostupnou - 40letou - produktovou zárukou.

Neustálým zdokonalováním se ze společnosti stal lídr solárních inovací. Důvěru do technologií společnosti vložili i tvůrci solárně poháněného letounu Solar Impulse, který jako první dosáhl stratosféry. Stejných technologií je využíváno i při konstrukci běžných panelů. 

PRODUKTY V NAŠÍ NABÍDCE

Nabídka panelů

OCENĚNÍ

Cradle to Cradle-Bronze ocenění za udržitelnost

Declare label od International Living Future Institute. SUNPOWER je vlbec první výrobce solárních panelů s tímto oceněním za užité materiály

NSF Zero-Waste-to-Landfill. SUNPOWER je první a jediný výrobce solárních panelů s tímto certifikátem 

Sustainability Award od PV Magazin za udržitelnost výroby

SUNPOWER company video