Spolehlivý partner

SOLSOL je vaším spolehlivým partnerem v oblasti solární energetiky od roku 2012. Postupem let jsme se stali stabilním lídrem v prodeji fotovoltaických technologií v B2B segmentu v ČR díky excelentnímu know-how a dynamickému přístupu k nejnovějším technologiím. Postupně expandujeme a stáváme se výrazným hráčem i na zahraničních trzích.

Špičkové technologie

Přinášíme na český a evropský trh ty nejlepší solární technologie od předních světových výrobců. V našem portfoliu naleznete jen ověřené, spolehlivé a bezpečné technologie, které disponují mezinárodní certifikací i oceněními kvality. U řady z nich proto nabízíme i prodloužené záruky až 40 let.

Přidaná hodnota pro váš úspěšný byznys: know-how a služby SOLSOL

Naše spolupráce s klienty nekončí prodejem technologií. Jdeme dál. Věnujeme se vlastnímu testování, nabízíme erudovanou servisní podporu a sdílení know-how. Víme, že i díky tomu pomáháme společně upevňovat rostoucí oblibu čisté energie ze slunce u široké veřejnosti. A děláme pro to maximum. 

Svou pozici opíráme i o úzkou spolupráci s výrobci. Výsledkem těchto přímých vztahů je schopnost rychle přizpůsobit portfolio aktuálním požadavkům, efektivní zpětná vazba výrobcům a úprava firmware pro specifika českého asymetrického trhu. Spolupracujeme s výrobci střídačů na vylepšování firmware tak, aby splňoval nejpřísnější kritéria distribučních sítí i vlastní spotřeby při asymetrickém odběru a fázovém měření sítí.

Naši klienti také oceňují flexibilitu v oblasti logistiky. Technologie totiž dodáváme v kontejnerovém, paletovém i kusovém množství. Navíc nabízíme možnost vyzvedávat zboží přímo v přístavu v Rotterdamu vlastní dopravou. V České republice máme pět velkokapacitních skladů, ve kterých držíme k okamžitému odběru desítky tisíc kusů technologií.

Mapa skladů SOLSOL

Tímto výčtem ale v oblasti fotovoltaiky nekončíme. Aktuálně pod naší SOLSOL střechou vyvíjíme vlastní digitální produkt, který umožní koncovým zákazníkům využít nebo zhodnotit akumulovanou energii.

 

Historie SOLSOL v číslech

 • 2012 - Zakládáme SOLSOL. Naše první obchody řešíme z brněnských kaváren.
   
 • 2014 - Prodáváme první panely značky AUO a prorážíme si cestu do velkého světa fotovoltaiky.
   
 • 2016 - Stáváme se členem Cechu akumulace a fotovoltaiky (CAFT).
   
 • 2017 - Získáváme pozici exkluzivního distributora AEG technologií pro trh v ČR a SK.
   
 • 2018 - Uzavíráme exkluzivní kontrakt s uznávanými technologiemi značky SUNPOWER.
   
 • 2020 - Zasedáme v jeho představenstvu CAFT.
   
 • 2020 - Poprvé se umisťujeme v prestižním žebříčku Financial Times 1000 v ostré konkurenci nejrychleji rostoucích evropských firem.
   
 • 2021 - Daří se nám získat důvěru a exkluzivní zastoupení dalších prestižních výrobců, kterými jsou SolarEdge a CSI.
   
 • 2022 - Do naší SOLSOL “solární stáje” s nadšením vítáme značku Growatt, kterou exkluzivně zastupujeme.
   
 • 2023 - Udržitelnost solárního byznysu myslíme vážně. A proto majetkově vstupujeme do systému ČEZ Recyklace s ambicí připravit ČR na dobu, kdy bude potřeba zpracovávat velký objem vysloužilé fotovoltaiky.
   
 • 2023 - Stáváme se oficiálním distributorem technologií TRINA a Aiko Solar a konstrukčních systémů SL Rack a Van Der Valk.
Ocenění SOLSOL

Podívejte se, jaké technologie nabízíme.

Aktuality

Máte dotaz?

Máte dotaz?
Ozvěte se nám

E-mail: sales@solsol.cz