115 projektů se přihlásilo do soutěže Adapterra Awards, kterou organizuje Nadace Partnerství. Obce, kraje, jednotlivci i organizace do ní přihlašují stavby, krajinné úpravy a inovace, které pomáhají postupně připravovat českou krajinu a města na změnu klimatu. Nejčastěji tak zvyšují odolnost vůči vlnám veder, suchu nebo dalším extrémním klimatickým jevům jako jsou vichřice či povodně. Adaptace soutěží o pět hlavních cen. Čtyři v kategoriích: Zastavěná území, Náš domov, Volná krajina, Pracovní prostředí, vybírá porota složená z předních českých odborníků na adaptace. Cenu sympatie uděluje veřejnost v hlasování.

A proč o tom píšeme? Protože jsme hrdým partnerem kategorie Náš domov a vítězný projekt odměníme fotovoltaickým setem v hodnotě 50.000 Kč.

Držíme palce všem, kterým není budoucnost naší krajiny lhostejná a nebojí se přiložit ruku k dílu. Moc vám všem fandíme!

A Vy můžete taky - seznamte se s finalisty a podpořte projekt, který je Vašemu srdci nejbližší. Hlasujte zde https://www.adapterraawards.cz/cs/Hlasovani