Vážení obchodní partneři,

rád bych se s Vámi na dalších řádcích podělil o novinku, kterou v SOLSOL v posledních dnech žijeme. Před pár týdny jsme s mnohými z vás řešili téma navýšení ceny recyklačního poplatku. Moc dobře vím, že to způsobilo nemalé diskuse o přiměřenosti částky, o jejím efektivním využití a vlivu na koncového zákazníka.

A protože v SOLSOL myslíme dopředu, rozhodli jsme se nyní třetinovým podílem vstoupit do systému ČEZ Recyklace.

Proč chceme řešit právě recyklaci?

Aktuální cena za zrecyklování panelů je v ČR absurdně vysoká a několikrát překračuje současný recyklační poplatek. A to je pro nás výzva, pokud chceme, aby náš společný byznys dál rostl. Naším cílem je celý systém recyklace transformovat a připravit ho na chvíli, kdy bude muset pracovat spolehlivě, levně, efektivně a hlavně - ve velkém. 

Co tento krok přinese vám?

Naším primárním cílem je uchopit proces recyklace koncepčně a rozvíjet ho v dostatečném časovém předstihu. Zázraky se nedějí ze dne na den. Chce to čas a pořádnou přípravu. 

Potřebujeme také rozhýbat další kolektivní systémy recyklace tak, abychom do několika let dosáhli jediného - snížili reálné náklady na samotnou recyklaci a sekundárně i recyklační poplatek. 

Za tímto účelem v SOLSOL využijeme své know how a zahraniční vazby, abychom pomohli v ČR vytvořit systém, který bude:

  • optimálně využívat recyklační poplatky
  • bude tlačit na snížení nákladů na budoucí recyklaci
  • ve výsledku umožní rozvíjet náš společný byznys

A proč právě ČEZ Recyklace?

Na trhu je několik hráčů, my jsme si pro tento úkol vybrali toho nejstabilnějšího a nejdůvěryhodnějšiho, který s růstem fotovoltaiky dál poroste. Také dobře víme, že tento partner se státní účastí z dlouhodobé perspektivy dostojí svým závazkům. A to je v této vytrvalostní disciplíně základní předpoklad úspěchu.
 

CEZ Recyklace

 

Chceme udržet vzestupnou trajektorii solárního byznysu, proto jdeme zase o krok dopředu. A děkujeme, že jste na této cestě s námi.

Přečtěte si i náš článek na Solárních novinkách.

S přáním slunečného dne,

Radek Orság