Dodávky panelů Q1-Q2 2020 - koronavirus v Číně

Bohužel první a nepříjemnou zprávou pro naše odvětví je situace v Číně ohledně pandemie koronaviru. Jak již asi víte, čínská vláda kvůli této nákaze prodloužila volno při oslavách nového čínského roku a tato situace má bohužel za následek uzavření továren i logistických center. Díky tomu očekáváme zásadní zpoždění dodávek panelů, které měly dorazit na přelomu února a března. Situaci ani tak nekomplikuje ono zdržení o 1-2 týdny jako spíše panika, která vypukla na trzích a která má za následek snahu o skoupení všech dostupných zásob panelů v Evropě.  Neočekávaně příznivé počasí a boom výstavby v Evropě v průběhu zimních měsíců situaci také nepomáhá.

Dobrou zprávou je, že jsme včas zajistili zásoby z EXE Solaru a SUNPOWERu, kde jsme dobře zásobeni a naše zásoba 8,5 tisíce panelů se téměř zdvojnásobí.  Celkem tedy budeme mít k dispozici přes 5,5MWp výkonu, což by mělo pokrýt prvotní výpadky dodávek. Pokud máte již rozplánované projekty doporučujeme co nejdříve panely rezervovat, jelikož okolní trhy mohou stavy skladových zásob rychle změnit.

Největší množství skladových zásob se pohybuje ve výkonech 320/325/330Wp

NOVINKY 2020

Vzhledem k velké poptávce, zasíláme také nově ceník pro střídače SolarEdge, RCT bateriové systémy a střídače GoodWe s bateriemi Pylontech. Dostupnosti jednotlivých položek a projektové ceny systémů SolarEdge na vyžádání.

Nyní také intenzivně pracujeme na exkluzivní nabídce střídačů a baterií AEG, která bude dostupná v následujícím měsíci.

Jako vždy přikládáme také informace o nových FV panelech v nabídce, zejména o zvýšení výkonů panelů EXE Solar v half-cutové variantě na 350Wp a 360Wp a jejich 2metrové variantách  A-M400/410Wp dosahujících výkonů 400-410Wp. Tyto panely by měly být skladem od dubna tohoto roku.

Další zajímavou novinkou je celočerný panel od AEG AS-M1449 ve dvoumetrové variantě a výkonu 380Wp, který bude větší alternativou oblíbených 300Wp a  AS-M1209 325Wp celočerných panelů AEG v malém  formátu. 300Wp jsou v současnosti vyprodány, ale naskytla se možnost doobjednání výroby tohoto výkonu a rádi bychom věděli, zde-li o ně je stále zájem. Pokud ano, neváhejte nás kontaktovat abychom mohli případně zajistit další skladové množství.